رصد اشتغال مراکز فرهنگی

اطلاعیه شناسایی و ثبت مشاغل ایجاد شده در حوزه فرهنگ 

قابل توجه کلیه مطبوعات، آموزشگاهها، موسسات، کانونها ، شرکتها و نهادهای فعال در عرصه فرهنگ و هنر دارای مجوز فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

ستاد اشتغال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اعلام شروع به کار پیمایش اشتغال در مراکز و موسسات فرهنگی خواستار همکاری همه جانبه مجموعه های مرتبط در جهت انجام دقیق طرح رصد اشتغال گردید.

این پایش شامل ثبت مجموعه فرصت های شغلی خواهد شد که در سال جدید توسط مراکزی مانند موسسات فرهنگی، آموزشگاه های هنری، انتشارات، کانون های تبلیغاتی و ...ایجاد گردیده اند و اطلاعات بدست آمده به منظور بهره‌برداری در فرایندهای برنامه‌ریزی در سامانه رصد اشتغال که از سوی دولت و در راستای اهداف طرح جامع اشتغال ایجاد شده، ثبت خواهد گردید.

از تمامی مراکز فرهنگی شهر تهران که در سال جدید موفق به ایجاد فرصت های شغلی جدید و جذب نیروی کار شده اند درخواست می گردد با مراجعه به سایت این اداره به آدرس etehran.farhang.gov.ir نسبت به دریافت فرم مربوطه اقدام نموده و فایل تکمیل شده را به آدرس shtehran.tehran@farhangmail.ir ارسال نمایند.

(لازم به ذکر است همکاری در تکمیل فرم های مربوطه امتیاز ویژه ای در تمدید پروانه فعالیت خواهد داشت)

 

ستاد اشتغال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران

فرم اشتغال مراکز فرهنگی

کارورزی

اطلاعیه ستاد طرح کارورزی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران

  به اطلاع می رساند با توجه به اجرایی شدن طرح کارورزی از سوی دولت محترم  و اختصاص سهمیه کارورز به نهادها و بنگاه‌های مرتبط با ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی این گروه از بنگاه ها و موسسات می توانند از فرصت ایجاد شده جهت جذب کارورز در حوزه مربوطه استفاده نمایند. 

مهمترین مزایای طرح برای کارفرمایان و احدهای متقاضی جذب کارورز (ناشران، چاپخانه ها، مطبوعات، آموزشگاههای هنری، موسسات فرهنگی هنری، سایتها و موسسات فعال در فضای مجازی، موسسات سینمایی، موسسات قرآنی، سینماها، نگارخانه‌ها، کانونهای تبلیغاتی، ، شرکتها و ...) عبارتست از:

امکان پذیرش یک نفر کارورز به ازای هر 3 نفر شاغل بیمه شده ( برای واحدهایی با کمتر از سه نفر بیمه شده، یک نفرکارورز)

امکان انتخاب کارورزان موردنیاز از سوی کارفرما  بر اساس شرایط و فرصتهای شغلی مورد نیاز از بین لیست افراد معرفی شده

عدم پرداخت هر گونه هزینه در طول دوره کارورزی به کارورز از سوی کارفرما

تامین بیمه مسئولیت مدنی کارورز در دوره کارورزی از سوی دولت

آموزش بر اساس نیاز کارفرما به کارورزان در محیط کارگاه و به رایگان

امکان جذب و استخدام نیروی کار توانمند از بین کارورزان پس از طی دوره و بدون صرف هزینه های سنجش و ...

انتقال دانش روز از جامعه دانشگاهی به بنگاه های اقتصادی

پذیرش کارورز هیچگونه مسئولیتی برای واحدهای پذیرنده در خصوص جذب و استخدام کارورز ایجاد نمی نماید  اما چنانچه پس از طی دوره، کارفرما اقدام به جذب کارورز نماید به مدت دوسال صد در صد حق بیمه سهم کارفرما توسط دولت برای فرد استخدام شده پرداخت می گردد.

لازم به ذکر است دوره کارورزی حداقل 4 ماه و حداکثر 6 ماه متناسب با ظرفیت بنگاه و استاندارد آموزشی مهارت خواهد بود و برای آنکه یک بنگاه به عنوان واحد پذیرنده محسوب گردد لازم است شرایط ذیل را دارا باشد.

دارا بودن مجوز فعالیت از دستگاه اجرایی ذیربط ( مجوز فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)

سپری شدن حداقل یک‌سال از تاریخ پروانه کسب یا فعالیت

عدم کاهش نیروی کار بیمه شده در طول مشارکت طرح کارورزی

 جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات طرح کارورزی و ثبت نام به عنوان واحد پذیرنده به سامانه طرح به نشانی  karvarzi.mcls.gov.ir مراجعه فرمایید. همچنین مسئولین طرح در ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی پاسخگوی سوالات مربوطه و همکاری در جهت مشارکت در طرح خواهند بود.

        ستاد طرح کارورزی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران