اخبار

با مراکز فرهنگی غیر مجاز از طریق نیروی انتظامی برخورد قانونی خواهد شد

با مراکز فرهنگی غیر مجاز از طریق نیروی انتظامی برخورد قانونی خواهد شد
گلایه آموزشگاههای آزاد هنری دارای مجوز ، مراکز غیر مجاز امنیت آموزش را به مخاطره انداخته است

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران، علی اکبر شیرکوندرئیس اداره ارشاد شهر تهران و دانایی مسئول آموزشگاه های آزاد هنری با حضور در آموزشگاه تجسمی ولی زاده فعال در حوزه عکاسی ، از کم و کاستی هایی که کرونا مسبب شده گفتگو کردند.

ولی زاده دارای درجه یک هنری و داور چند جشنواره و مسابقه عکاسی  با تاسیس آموزشگاه آزاد هنری در زمینه عکاسی با حضور رئیس اداره و هئیت همراه از دغدغه هایی گفت که حرف دل هم صنف های وی شمرده می شد.

در این جلسه از گلایه های فرهنگی تا درخواست جلسه هم اندیشی عنوان شد که رئیس اداره ارشاد شهر تهران در همان جلسه دستور پیگیری جهت رفع دغدغه موجود را داند.

مدیر آموزشگاه تجسمی ولی زاده در این دیدار گفت: آسیب هایی که توسط مراکز غیر مجاز به آموزشگاه های مجوزدار وارد می کنند امنیت آموزش را به مخاطره می اندازد .وی از رئیس اداره خواست تا در این خصوص کمک ویژ هایی به کسب و کارهای فرهنگی و هنری انجام دهند.وی گفت:ما برای تاسیس اخذ آموزشگاه خیلی پروتکل اداری را طی نمودیم تا در راستا و چارچوب حرکت کنیم . نظارتهایی که برای ما وجود دارد برای مراکز غیر مجاز اعمال نشده و نمی شود و فعالیت این مراکز در پیچ های اینستاگرام بیداد می کند.حتی این عملکرد به نوع آموزش متقاضیان تاثیر گذار است که صدمه های خاص خود را در اینده ایجاد می کند.

مشکل بازدید کارشناسان بیمه،بلاتکلیفی در خصوص عدم اطلاع رسانی در خصوص شروع فعالیت با توجه به شرایط جدید کرونایی در کشور،مشکل موجود در خصوص عدم صدور هنر کارت صندوق حمایت هنر ،وجود آسیب مالی از کرونا و کم لطفی بخش معاونت هنری اداره کل در خصوص اعلام رتبه بندی آموزشگاه ها از دیگر دغدغه موجود بود

علی اکبر شیرکوند در این دیدار گفت:اداره ارشاد شهر تهران ما در خدمت همه عزیزان فرهنگی و هنری هستیم .باتوجه به مشکل موجود مقرر شد تا با حضور تعدادی از آموزشگاه های آزاد هنری با رعایت پروتکل بهداشتی با دعوت از قسمت فرهنگی اماکن نیروی انتظامی تهران بزرگ ، تلاش می کنیم تا این نگرانی برطرف شود .

با توجه به بازرسی اداره ارشاد از مراکز مجوز دار برخورد با هرگونه فعالیت فرهنگی هنری که آسیب رسان هستند توسط نیروی محترم انتظامی تهران بزرگ انجام خواهد شد و قطعاً متخلفین در کسب و کار غیر مجاز متضررین خواهند بود.وی در ادامه دستور پیگیری تشکیل جلسه با بخش فرهنگی اماکن نیروی انتظامی  را به مسئول آموزشگاه های زاد هنری شهر تهران که در معیت بودند اعلام نمودند.

رئیس اداره ارشاد شهر تهران در پایان با بازدید از بخشهای مختلف آموزشگاه بیان کرد:  تعاملات هنری باید به گونه ایی باشد تا از ظرفیت های یکدیگر در راستای رسالت فرهنگی و هنری  جهت رساندن بهره کافی به مخاطب استفاده نمود و مراکز فعال فرهنگی شهر تهران با زمینه موجود فعالیت فرهنگی هنری خود می توانند از فضاهای یگدیگر استفاده بهینه نمایند

۲۴ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۲۹

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید