• اخبار

استفاده از ظرفیت هنرمندان در فعالیتهای شهری

استفاده از ظرفیت هنرمندان در فعالیتهای شهری
دردیدار رفعت حقیقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران با دکتر حاجوی شهردار منطقه 7 تهران برهمکاری دوجانبه در بعد فرهنگی و شهری بحث و گفت و گو شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران صبح امروز رفعت حقیقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران و دکتر حاجوی شهردار منطقه 7 تهران در رابطه با همکاری و اجرای برنامه های مشترک در شهرداری منطقه 7 تهران دیدار و گفت گو کردند.
در این جلسه که معاونین و کارشناسان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران و قائم مقام و معاونین شهرداری منطقه 7 شهرداری تهران نیز حضور داشتند رفعت حقیقی از رویکرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران در حوزه شهری و منشور حقوق شهروندی سخن گفت و افزود: ما معتقدیم زیرساخت های فرهنگی می بایست از پایه شروع شود تا بتواند در درازمدت تاثیرگذار باشد و در همین راستا ارشاد شهر تهران با توجه به سیاستهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت بحث سبک زندگی ، نظام سلامت و فرهنگ آپارتمان نشینی طرح های خوبی مد نظر دارد و امیدواریم که بتوانیم با همکاری شهرداری منطقه 7 شاهد رشد و شکوفایی در این حوزه باشیم.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران گفت : در حوزه شهری و فرهنگ سازی در این حوزه استفاده از ظرفیت هنرمندان در بعد برنامه های فرهنگی،آموزشی و فضاسازی شهری می تواند بسیار حائز اهمیت و تاثیر گذار باشد که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران در این زمینه اعلام آمادگی می کند.
در ادامه دکتر سمیه حاجوی شهردار منطقه 7 تهران ضمن ابراز خرسندی از ورود اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران به مسایل خرد و کلان در حوزه شهری و فرهنگ سازی در این رابطه با توجه به گستردگی حوزه شهری  در تهران بر همکاری مشترک در تمامی مسایل فرهنگی تاکید کرد.
دکتر حاجوی افزود درحوزه های مختلف فعالیت شهرداری منطقه 7 اقدامات خوبی صورت گرفته است و سعی بر آن شده است که آرام سازی در تمامی ابعاد صورت گیرد و در این راستا نیازمند فرهنگ سازی و همکاری با هنرمندان در این حوزه هستیم.
شهردار منطقه 7 ضمن انتقاد از نبود مدیریت یکپارچه در حوزه شهری گفت :به عنوان مثال در مورد بحث پسماندها که از اهمیت ویژه ایی برخوردار است روشهای آموزشی زیادی صورت گرفته است اما به دلیل نبود مدیریت یکپارچه نتوانسته ایم آنگونه که باید تاثیر گذار باشد و مدیریت یکپارچه در شهر از اهمیت ویژه ایی برخوردار است.
دکتر حاجوی گفت : خوشحالیم که دید اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهر تهران مانند شهرداری منطقه 7 دید کلان نسبت به موضوعات مختلف وجود دارد و می بایست در این راستا جامعه هدف را با برنامه های مد نظر هم سو کنیم و همکاری مشترک در این زمینه می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.
وی همچنین درباره پیشنهاد ورود هنرمندان در بحث های مختلف شهری افزود: استفاده از ظرفیت هنرمندان در بحث فضاسازی و دیگر حوزه های میتواند باعث طراوت و شادابی در شهر شود و شهرداری منطقه 7 از این موضوع اسقبال می کند
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۳:۰۹
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500