• اخبار

همکاری نهادهای غیردولتی در بزرگداشت روز تهران

همکاری نهادهای غیردولتی در بزرگداشت روز تهران
با حضور تعدادی از نمایندگان تشکلها و نهادهای غیردولتی تهران جلسه هماهنگی بزرگداشت روز تهران در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران دردومین جلسه همفکری بزرگداشت روز تهران که با حضور برخی از فعالین بخش خصوصی و نمایندگانی از تشکلهای فعال در حوزه تهران برگزار شد حمایت ها و خواسته های بخشهای غیر دولتی در خصوص روز و هفته تهران مطرح گردید.
در ابتدای این جلسه رفعت حقیقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران با تاکید بر اهمیت برنامه های فرهنگی در هویت بخشی به شهروندان اعلام کرد با توجه به فعالیتهای پراکنده ای که در سالهای گذشته در بزرگداشت شهر تهران برگزار گردید، امسال سعی شده است نهادهای مختلف در کنار هم  و با هماهنگی بهتر فعالیت نمایند؛  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران جلساتی را در راستای شکل گیری این همکاری ها برگزار نموده است و روز سه شنبه 10 مهر نیز دستگاه های دولتی با هماهنگی ارشاد و به دعوت فرمانداری تهران نشستی را به منظور چگونگی همراهی نهادها با برنامه های بزرگداشت روز تهران برگزار خواهند نمود.
دکتر تکمیل همایون مسئول واحد تهران پژوهی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران هم ضمن ارائه سوابقی از برنامه های تهران پژوهی و تهرانگردی این روز را فرصتی برای توجه به این موضوعات دانست.
در ادامه جلسه تیموریان از فرهنگیان فعال در حوزه تهران در با اشاره به پیگیری های صورت گرفته درخصوص جلب مشارکت رسانه ها و صدا و سیما پیشنهاد نمود که در مدارس تهران به مناسبت روز تهران زنگ تهران نواخته شود و حتی الامکان  برای دانش آموزان در هفته تهران ، تورهای تهرانگردی در نظر گرفته شود.
محمود منیعی دبیر انجمن دوستداران تهران از دیگر شرکت کنندگان این نشست با اشاره به سابقه این تشکل در برگزاری نشست های تهران شناسی از مذاکرات این انجمن برای برنامه های هفته تهران با صدا و سیما و دیگر نهادها سخن گفت و از پیشنهاد این انجمن به مجتمع های تجاری و شرکت های حمل و نقل اینترنتی برای ارائه تخفیف به مناسبت روز تهران به مشتریان خبر داد، وی اعلام کرد بزودی سلسله نشستهای تخصصی "نهان گنج های تهران" از سوی این انجمن برگزار خواهد گردید.
 رفیعی دیگر عضو انجمن دوستداران تهران برخی از برنامه های طراحی شده برای هفته تهران را شامل گردهمایی کوهنوردان تهرانی در دارآباد، برنامه ویژه کودکان تهرانی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، رالی خانوادگی از شمال تا جنوب تهران و .. دانست وی همچنین اعلام کرد این انجمن با همکاری شهرداری در حال تدوین کتاب شهرهای خواهرخوانده تهران است.
 خانم سحاب از مسئولان موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی سحاب نیز با اعلام حمایت از برنامه های هفته تهران اعلام کرد این موسسه به مناسبت هفته تهران نقشه های چاپ شده در خصوص شهر تهران شامل نقشه های قدیمی و جدید را با تخفیف مناسب در اختیار علاقمندان قرار خواهد داد همچنین نمایشگاهی از این نقشه ها در موسسه برگزار خواهد گردید. 
امینی نماینده خانه اندیشمندان علوم انسانی نیز عنوان کرد خانه اندیشمندان نشست فرهنگی با موضوع تهران در این هفته برگزار خواهد نمود.
در پایان جلسه و پس از تبادل نظرات در خصوص برنامه های روز تهران  اعلام کرد رفعت حقیقی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران به مناسبت این هفته مراسم ویژه بزرگداشت روز تهران را همراه با نهمین جلسه عصر تهران برگزار خواهد نمود وی همچنین از آموزشگاه ها و موسسات فرهنگی درخواست کرد به مناسبت این روز برنامه هایی با تخفیف برای مراجعان در نظر گیرند.
گفتنی است از سوی شهرداری و میراث فرهنگی و شورای شهر برنامه های ویژه ای برای روز و هفته تهران در نظر گرفته شده است که بزودی اعلام خواهد گردید.
۱۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500