اخبار

گفتگو با هنرمندان خردسال

گفتگو با هنرمندان خردسال
گفتگو با چند هنرمند خردسال که در نمایشگاه گروهی تحت عنوان "گلهای سرزمین من" مشارکت داشته اند
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران نمایشگاه نقاشی تحت عنوان گلهای سرزمین من که در شهریور ماه سال جاری با همکاری آموزشگاه باروک و به سرپرستی مژده آریایی پور در گالری نرگس و تهران اداره شهر تهران برگزار گردید.در پایان این نمایشگاه چند اثرزیبا از کودکان 8 الی 11 ساله مورد تامل بود. به همین منظور درباره نوع ارائه کار و نقاشی های این کودکان به صحبت و کفتگو با آنان پرداختیمنیکى برادران یازده ساله از تهران
 از وقتى به مدرسه رفتم به شکل جدى ترى به نقاشى مشغول شدم نقاشى هاى من بیشتر به شکل تصویر سازى بود و پدر ومادرم نوع وشکل کار هاى من رو خیلى دوست داشتند ومشوقم بودند .بیشتر کارهاى من در نمایشگاههاى مدرسه دیده شدند واز تابستان امسال که به کلاس نقاشى رفتم مربى من نمایشگاهى بر پا کردند وچند تا از کارهاى من در آنجا به نمایش در آمدند .البته به نظر من هرکس باید ایده ى خود ش رو داشته باشه ونقاشى ها شبیه هم نباشه .در گالری کودکان سرزمین من اثری ارائه کردم که تصویری از صورت انسان که نیمه آن خندان و نیمه دیگر آن غمگین بود. گاهى شاد و گاهى غمگین کودکى را طراحى کردم در دنیایی شاد و رنگارنگ زندگى مى کند حیوان خانگى داردودنیاى ازاد وشادى دارد وبرعکس کودکى که دنیاى کودکیش را غم و فقر پر کرده.

سارینا عبدالحسینی، 8 ساله و متولد تهران.
من تعداد زیادی نقاشی زیر نظر خانم آریایی پور کشیده ام که به همه آنها علاقه دارم و کلا چهار نقاشی از کارهای من برای نمایشگاه، توسط خانم آریایی پور، انتخاب شده است.
در این کار شما افرادی را می بینید که سر خود را از پنجره بیرون برده و دارند بیرون را نگاه میکنند و هر کدام حالتی دارند، یک می خندد، یکی ناراحت است، یکی شاد و سرحال است، یکی در حال گریه کردن است، یکی در حالت عادی است، زن و شوهری دارند برای افراد بیرون دست تکان میدهند، بچه هایی با کنجکاوی بیرون را نگاه میکنند و کلا هر کدام در یک حالت قرار دارند و این حالت آنان بسته به چیزی که در بیرون به آن نگاه میکنند و برداشتی است که از آن دارند، در اصل اشاره به برداشت و حالت مردم از نگاه به رویدادهای دنیا داشته و اینکه افراد متفاوت دید متفاوت داشته و هر کدام به چیزی توجه میکنند و حتی از یک واقعه خاص برداشتهای کاملا متفاوتی داشته و حالتهای متفاوتی در آنها ایجاد میکند، این پنجره دارای پرده طرح چهل تیکه است و در پائین پنجره سه عدد گلدان گل قرار دارد.
امیدورام هنر نقاشی روز به روز در کشور ما در حالت رشد و پیشرفت قرار داشته و نقاشان بزرگی از این کشور با سبک و کارهایی جدید و منحصر به خود، به دنیا معرفی گردد.

اوین فتحعلی هفت ساله از تهران 
 "روباه در شب" که یک روباه رو در شب توی جنگل نشون میده توی نور مهتاب.
امیدوارم که در آینده بتونم با کارهای قوی تری در نمایشگاههای مختلف شرکت کنم و از استاد خودم خانم آریایی پور و پدر و مادرم که به من کمک کردند تاب تونم به این هنر بپردازم تشکر می کنم.
۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۳۵

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید