مراحل صدور مجوز

 

شرایط صدور مجوز کانون آگهی و تبلیغاتی

 

 

 

مدیر مسئول و صاحب امتیاز باید دارای شرایط ذیل باشند:

·    تابعیت ایران

·    اهلیت قانونی

·    نداشتن سوء شهرت و سابقه مؤثر کیفری ( استعلام های مربوطه از سوی ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانهای تابعه صادرخواهد شد)

·    عدم اشتغال در هر یک از بخشهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

·    دارا بودن دیپلم کامل متوسطه با ارائه حداقل 5 سال سابقه و نمونه کار مؤثر در امور تبلیغاتی یا مدرک تحصیلی لیسانس (فقط مربوطه به مدیر مسئول )

·   عدم اشتغال در وزارتخانه ها، مؤسسات ،شرکتهای دولتی و یا شهرداریها (فقط مربوط به مدیر مسئول)

·   کلیه موارد ذکر شده در ماده3 ، 4 و 5 آیین نامه تاسیس و نظارت بر نحوه کار و فعالیت کانون های آگهی و تبلیغاتی

 

مدارک لازم جهت تشکیل پرونده:

-    فرم تکمیل شده تقاضانامه (به صورت تایپی)

-     فرم تکمیل شده پرسشنامه فردی توسط صاحب امتیاز و مدیر مسئول (2 نسخه به صورت تایپی)

-     6 قطعه عکس 4× 3 جدید رنگی و پشت سفید (متقاضی و مدیر مسئول)

-     کپی از تمام صفحات شناسنامه برابر اصل شده (متقاضی و مدیر مسئول)

-     کپی کارت ملی، پشت و رو برابر اصل شده (متقاضی و مدیر مسئول)

-     کپی آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی فارغ التحصیلی برابر اصل شده (متقاضی و مدیر مسئول)

-    کپی کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برابر اصل شده (متقاضی و مدیر مسئول )

-     دو سری کپی شناسنامه و کارت ملی بدون برابر اصل (متقاضی و مدیر مسئول )

-    ارائه گواهی سوابق فعالیتهای تبلیغاتی مدیر مسئول شامل :

1.    گواهی فعالیت تبلیغاتی از کانون آگهی و تبلیغات با عنوان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با ذکر سمت و مدت فعالیت

2.    ارائه لیست تایید شده بیمه مدت اشتغال در کانون آگهی و تبلیغات

3.    نمونه کارهای تأیید شده که نام مدیر مسئول و نام کانون در آن درج شده باشد و قرار دادها و تأیید نامه های مربوطه به پیوست نمونه کارها ارائه گردد.

تذکر : برابر بند ذیل ماده 4 آیین نامه تاسیس و نظارت بر نحوه کار و فعالیت کانون های آگهی و تبلیغاتی دارا بودن حداقل پنج سال سابقه کار موثر در امور تبلیغاتی و یا مدرک تحصیلی لیسانس ضروری می باشد لذا جهت تایید سابقه موثر فعالیت ارائه تمامی مدارک و مستندات بالا ضروری میباشد.

-    متقاضیان حقوقی علاوه بر مدارک فوق مدارک ثبت شرکت (اساسنامه با موضوع تنظیم، تهیه، مشاوره و اجرای برنامه های تبلیغاتی و روابط عمومی و انجام سایر خدمات برای معرفی و فروش کالا یا خدمات مربوط، تقاضانامه ثبت، شرکت نامه، برگه تعیین نام و استعلام ثبت) را نیز باید ارائه دهند.

***عدم پیگیری و ارائه یا تکمیل مدارک لازم توسط متقاضی و مدیر مسئول از تاریخ ثبت تقاضا نامه به مدت 6 ماه به منزله انصراف تلقی شده و به آن ترتیب اثر داده نخواهد شد***

لینک ثبت درخواست کانون آگهی و تبلیغات

دانلودفرم مربوط به تقاضای تمدید مجوز کانون آگهی و تبلیغات


کتاب قوانین و مقررات تبلیغاتی کشور

قانون به عنوان یکی از ارکان اجرای عدالت در هر جامعه ای در صورت اجرای صحیح می تواند به جامعه روحی تازه ببخشد. در کشور ما نیز، با توجه به سوابق موجود ، از سال 1286 شمسی، با تصویب اولین قانون مطبوعات، موادی نیز به موضوع چگونگی انتشار اعلانات اختصاص یافت. اما اولین آیین نامه که به طور مشخص پیرامون تبلیغات بازرگانی به تصویب رسید، آیین نامه « تنظیم امور اعلانات » مصوب23 فروردین 1348 است. این آیین نامه حاوی مقررات مربوط به چگونگی تأسیس کانون های تبلیغاتی و شرایط و ضوابط انتشار آگهی های تبلیغاتی بود.

همچنین دومین آیین نامه تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ،آیین نامه ای است با عنوان« آیین نامه امور تبلیغات و کانون آگهی » که در تاریخ 22 شهریورماه 1354 به  تصویب هیأت وزیران وقت رسید.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نخستین و تنها قانونی که برای آگهی های تجاری و کانون های تبلیغاتی به طور اختصاصی به تصویب رسیده است، آیین نامه « تأسیس و نظارت بر نحوه کار و فعالیت کانون های آگهی و تبلیغاتی» است که در تاریخ 27  اسفندماه 1358 توسط شورای انقلاب در 21 ماده به تصویب رسید.
ویراست اخیر کتاب "قانون و مقررات تبلیغات" نیز با تجدید نظرها و اصلاحات صورت گرفته، تلاش دارد تا مجموعه ای به روز، مدون و قابل استناد را به مخاطبان و فعالان عرصه تبلیغات کشور تقدیم نماید.

برای دریافت فایل کتاب قوانین و مقررات تبلیغاتی کشور کلیک کنید