گزارشی از نخستین مجمع عمومی انجمن هنرهای نمایشی تهران بزرگ

 

نخستین  مجمع عمومی انجمن هنرهای نمایشی تهران بزرگ روز یکشنبه 24 آذرماه در مجموعه تئاتر محراب برگزار شد.

در ابتدای مراسم حسین مسافر آستانه کارگردان تئاتر و مدیر کل اسبق مرکز هنرهای نمایشی در سخنانی، راه‌اندازی و تأسیس انجمن هنرهای نمایشی تهران بزرگ را مفید ارزیابی کرد و افزود: این انجمن می تواند با استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات نمایشی تهران و توانایی‌های بالقوه و بالفعل، به عنوان بازوی اجرایی اداره‌کل هنرهای نمایشی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محسوب شوند.

در ادامه ابراهیم گله‌دارزاده مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران، با ارائه‌ گزارشی به میزان استقبال شهروندان کلان‌شهر تهران از تئاتر و مقایسه‌ی سرانه‌ی آن با دیگر شهرهای ایران پرداخت و افتتاح شعب انجمن هنرهای نمایشی در استان‌ها را به دلیل گستردگی جغرافیایی و تکثر جمعیتی فرصتی مغتنم برای هنرمندان بی‌شمار تئاتر دانست.

محمدعلی دشت‌گلی مدیرکل سابق مرکز هنرهای نمایشی کشور نیز در این مراسم خبر راه‌اندازی انجمن تئاترسازمان بسیج هنرمندان سپاه حضرت محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ را اعلام کرد و قول همکاری با انجمن هنرهای نمایشی تهران را به هنرمندان داد.

همچنین حسین عاطفی مدیر انجمن هنرهای نمایشی استان تهران، از حمایت ویژه انجمن هنرهای نمایشی تهران بزرگ خبر داد و افزود: مجموعه‌ی تئاتر محراب محفلی برای فعالیت‌های تخصصی این انجمن خواهد بود و برنامه‌های سال آینده تالار محراب با تعامل انجمن هنرهای نمایشی تهران بزرگ صورت می گیرد و اعضاء انجمن می‌توانند از امکانات مجموعه در راستای تولید تئاتر، نشست‌ها، کارگاه‌های آموزشی و... بهره‌مند شوند.

در ادامه مراسم  توسط معاون هنری سینمایی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مشاور عالی مدیرکل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تهران، محمدعلی شهنی دشت‌گلی و ابراهیم گله‌دار زاده حکم میرعلیرضا دریابیگی به عنوان مدیر انجمن هنرهای نمایشی تهران بزرگ اعطا شد.

میرعلیرضا دریابیگی نیز در سخنانی با اشاره به چشم‌انداز توسعه‌ این انجمن، راه‌اندازی و برنامه‌ریزی فعالیت‌های نمایشی در فرهنگسرا های تهران‌سر و بومهن، برگزاری جشنواره‌ تئاتر کلاسی خلاق و استقرار دفتر اصلی انجمن را خواستار شد.